web 3.0 چیست؟

web 3.0 چیست؟

وب 3.0 چیست؟

هیچ توضیح رسمی از Web 3.0 وجود ندارد. شما می توانید توضیحات مختلف و مرزهای مختلف تعیین شده توسط کارشناسان مختلف را ببینید. این نسخه ها با شماره نسخه های نرم افزار یکسان نیستند. همانطور که برای نسخه‌های macOS، Windows، iOS یا Android خود دریافت می‌کنید، فردا اعلان به‌روزرسانی دریافت نمی‌کنید.

در عوض، تغییری در سبک زندگی و عادات خود خواهید دید. فناوری چنان عمیقاً بر شما تأثیر می گذارد که شما خواهید بود که به روز می شوید. به این لحظات در زندگی خود فکر کنید (اگر شما هم مثل ما به سن کافی رسیده اید):

  • شما 0.0 – قبل از اینترنت
  • شما 1.0 – پس از اولین باری که از طریق یک مودم 56k به چیزی به نام «اینترنت» وصل شدید و اخبار را به صورت «آنلاین» خواندید و در وب گشتید.
  • You 2.0 – بعد از اولین باری که دوست دبیرستانی گمشده خود را پیدا کردید و عکس نمایه او را در فیس بوک «لایک» کردید یا اولین باری که یک ویدیوی گربه را در YouTube تماشا کردید.
  • شما 3.0 – پس از اولین باری که از یک سیستم غیرمتمرکز استفاده کردید
اینفوگرافیک وب 3.0
اینفوگرافیک وب 3.0 توسط Worth Of Web

حال، بیایید نسخه‌های قبلی وب را مرور کنیم، مشکلاتی را که آنها حل می‌کنند، ببینیم که آیا Web 3.0 اینجا هست یا نه، یا مهمتر از آن، آیا ما برای تغییر آماده هستیم یا نه.

Web 1.0 (1991-2004)

اینترنت یکی از قدرتمندترین اختراعات تاریخ بشر است. کلمه اتصال را دوباره تعریف کرد. پیدایش اینترنت به دهه 1960 برمی گردد. اینترنت در دهه 1980 به طور گسترده توسط دانشگاهیان مورد استفاده قرار گرفت، اما تجاری سازی آغاز گذار به اینترنت مدرن بود.

اگرچه اصطلاحات “اینترنت” و “وب جهانی (www)” به جای یکدیگر استفاده می شوند، از نظر فنی اینترنت لایه سخت افزاری است و www لایه نرم افزاری است. شبکه‌ای از رایانه‌ها، سیم‌های مسی، کابل‌های فیبر نوری و شبکه‌های بی‌سیم زیرساختی را ایجاد می‌کنند که ما آن را به عنوان اینترنت می‌شناسیم. ما از این زیرساخت به کمک یک لایه کاربردی که تحت عنوان وب می شناسیم استفاده می کنیم.

افرادی که در اختراع و توسعه شبکه جهانی وب شرکت کردند، رویاپردازان واقعی بودند. آنها حتی یک کد پاسخ HTTP ایجاد کردند که هنوز برای استفاده در آینده رزرو شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، پست 402 پرداخت مورد نیاز: بازگشت به آینده را بررسی کنید.

امروزه ما نمی توانیم بدون “متصل” به زندگی خود فکر کنیم. اگر می خواهید برای مدت طولانی آفلاین باشید، باید از قبل برنامه ریزی کنید.

در آن زمان، متصل بودن خود یک فعالیت بود. ما در وب وحشی “گشت وگرد” می کردیم. تعداد محدودی از تولیدکنندگان محتوا وجود داشت و کاربران مصرف کنندگان وب بودند. به همین دلیل است که وب 1.0 را می توان به عنوان “فقط خواندنی” تعریف کرد.

اگرچه وقتی به گذشته نگاه می کنیم، ایستا و ابتدایی است، اما وب 1.0 قدرت عظیمی به ما داد. اما این قدرت پخش شد. از آنجایی که بیشتر یک خیابان یک طرفه بود، اطلاعاتی که وب سایت ها می توانند درباره شما جمع آوری کنند بسیار محدود بود.

با گذشت زمان، سرعت اینترنت بهتر شد. دستگاه ها و فن آوری های جدید اتصال را افزایش دادند. وب سایت های تجارت الکترونیک جدید، راه حل های تجاری، موتورهای جستجو و پلتفرم ها ایجاد شدند. این تحولات یک اثر گلوله برفی برای پذیرش جهانی ایجاد کرد. با افزایش پذیرش، پلتفرم‌های جدیدی که تعامل و محتوای تولید شده توسط کاربر را ارائه می‌دهند، یک اثر ویروسی ایجاد کردند و وب 2.0 آنجا بود تا زندگی ما را تغییر دهد.

چه به سادگی فضا را از بیرون دنبال کنید، چه در توسعه شرکت کنید یا در پروژه هایی که امروز دوست دارید سرمایه گذاری کنید، گذشته می تواند راهنمای ما در این دوره جدید باشد. شباهتی بین Web 1.0 و Web 3.0 در این زمینه وجود دارد.

اگر می خواهید به گذشته نگاه کنید، اگر می خواهید دهه 80 و روزهای اولیه اینترنت را از دیدگاه مهندسان سخت افزار و توسعه دهندگان نرم افزار ببینید، Halt and Catch Fire یک برنامه تلویزیونی خوب است. می‌توانید حس آن دوران را دریافت کنید و صحنه استارت‌آپ آن زمان، توسعه اولیه وب و بازی و زندگی توسعه‌دهندگان در آن دوره را مشاهده کنید.

این مهم است زیرا وقتی پروژه های بلاک چین فعلی را بررسی می کنید، حال و هوای مشابهی به دست می آورید. پذیرش وب 3.0 مانند آن زمان خواهد بود، اما احتمالاً با سرعت 3-4 برابر.

کریپتو در مقابل پذیرش اینترنتی
کریپتو در مقابل پذیرش اینترنتی

منحنی های پذیرش فناوری برای ارزهای دیجیتال در مقابل اینترنت را می توانید در نمودار بالا مشاهده کنید. خط سفید دوران وب 1.0 را پوشش می دهد. این یک نمودار لگاریتمی است بنابراین در 10 برابر تکرار رشد می کند. تغییرات اندک بین خطوط تفاوت های زیادی ایجاد می کند.

وب 3.0 برخی از ویژگی های اضافه شده به وب 2.0 نخواهد بود. این یک اینترنت تقریبا جدید با پویایی جدید در قلمرو ناشناخته ایجاد خواهد کرد. درست مانند وب 1.0 در آن زمان.

قبل از اینکه وب 2.0 را با جزئیات بررسی کنیم، اجازه دهید در مورد رویداد اقتصادی مهم عصر وب 1.0 که آینده بازارهای مالی و وب را شکل داد صحبت کنیم. حباب دات کام یکی از بزرگترین حباب های سفته بازی در تاریخ بورس آمریکا بود.

یک درس تاریخ 5 دقیقه ای در مورد حباب

تاریخ تکرار نمی شود، اما اغلب قافیه می شود.

از حباب Dot-Com، سقوط آن و بازار نزولی پس از آن می توان درس هایی آموخت. چه در بازارهای رمزنگاری سرمایه گذاری کنید و چه در بازارهای سنتی، همیشه تحقیقات خود را انجام دهید و بدانید که صاحب چه چیزی هستید.

روندهای کلان را دنبال کنید، اهمیت سودمندی را درک کنید، سعی کنید از هیاهوها گذشته را ببینید، احساسات خود را در دوره های داغ کنترل کنید، کیفیت بد نخرید، افق زمانی سرمایه گذاری خود را تعیین کنید، استراتژی خرید و فروش خود را ایجاد کنید، و مهم ترین، روی آموزش مالی و فنی خود سرمایه گذاری کنید. در پایان روز، دانش شما گنج شماست.

وب 2.0 (2004 تا کنون)

این دورانی است که وب به زندگی ما تبدیل شد.

کاربران دیگر تنها مصرف کنندگان وب نبودند، اکنون می توانند به راحتی محتوای خود را ایجاد کنند، منتشر کنند و آن را با جهان به اشتراک بگذارند. این تعامل وب 2.0 را تعریف می کند.

نیازی نیست ساعت ها در مورد جنبه مثبت وب 2.0 صحبت کنید. زیرا همه شما هر روز از آن استفاده می کنید و تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود می دانید. ما تجربیات بسیار غنی در زمینه های اجتماعی، تجارت الکترونیک، جستجو، کسب و کار، آموزش، اطلاعات، بازی، مالی، همکاری و موارد دیگر به دست می آوریم. ما از همه توسعه دهندگان برای همه این تجربیات سپاسگزاریم.

با این حال، می‌تواند در سطحی باقی بماند که به اندازه کافی خوشحال باشیم که برخی از داده‌های خود را به اشتراک بگذاریم و برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی را تحمل کنیم، زیرا از محصولات و خدمات آنها ارزش منصفانه دریافت می‌کنیم.

متأسفانه پلتفرم های بزرگ و ارائه دهندگان خدمات از خط قرمز نازک عبور کردند. خطی که یک طرف در مورد بهینه سازی الگوریتم ها یا خدمات خود برای یک رویکرد متعادل است و طرف دیگر در مورد به حداکثر رساندن سود خود به هر قیمتی است.

با ادغام و تملک، آنها در زمینه های مربوطه به انحصار تبدیل شدند. این بازی سرمایه داری است، به اندازه کافی منصفانه. اما داده‌های بزرگ، رسانه‌های بزرگ، شرکت‌های بزرگ، همه چیز بزرگ شد، کاربران کوچک‌تر شدند و دموکراسی وب را به سرعت به سمت الیگارشی وب سوق دادند، و اکنون سال‌هاست که همین‌طور است.

خوک ها درباره انبار "رایگان" صحبت می کنند
خوک ها و انبار “رایگان” آنها توسط Geek & Poke

انبار: پلتفرم ها، الگوریتم ها، ارائه دهندگان خدمات، انحصار، سانسور، ابزارهای موسسات، دولت ها، نهادهای قدرتمند

خوک: کاربران

گوشت: داده های شما، حریم خصوصی شما، زمان شما

اکنون، ما محصول اکوسیستم وب 2.0 هستیم. اگر 20 سال پیش کسی می‌توانست درباره فروش داده‌های کاربر به اشخاص ثالث، سانسور، اخبار جعلی، فرهنگ لغو، سخنان نفرت‌انگیز، تبلیغات، مهندسی اجتماعی و موارد مشابه به ما بگوید، نمی‌توانستیم چنین آینده‌ای را برای وب تصور کنیم.

بزرگترین پلتفرم های وب 2.0 الگوریتم های خود را تنظیم کردند تا زمان را در شبکه های خود به حداکثر برسانند. آنها در دستکاری احساسات ما عالی بودند و این منجر به ایجاد گروه های بسیار قطبی شد.

در حال حاضر، جامعه را می توان برای هر موضوعی تقسیم کرد. در واقع، خود موضوع دیگر مرتبط نیست. این در مورد ایده ها نیست. شما می توانید برای هر چیزی که می گویید، نمی گویید، فکر می کنید یا فکر نمی کنید لغو شوید. آینده دیستوپیایی؟ اخبار، جنایت فکری، برادر بزرگ؟

1984
برگرفته از رمان دیستوپیایی ۱۹۴۹ نوزده هشتاد و چهار، نوشته جورج اورول

نگرانی‌های مشابه در مورد سیستم پولی، ساتوشی ناکاموتو را برای راه‌حل بیت‌کوین برانگیخت. پذیرش آن، امکانات فنی سیستم های بلاک چین را نشان داد. چرا همان راه حل را برای حذف تمرکز در سایر بخش های اتصال خود پیاده نمی کنیم؟

درک انتقال از وب 1.0 به وب 2.0 آسان تر است. اما انتقال از وب 2.0 به وب 3.0 ساده و سرراست نیست. از آنجا که این بیشتر یک راه حل باطن است، شامل بلاک چین است که خود یک مفهوم پیچیده است و تغییر تنها فنی نخواهد بود، بلکه یک تغییر اساسی با جنبه های فلسفی، جامعه شناختی و اقتصادی خواهد بود.

وب 3.0 (آماده ایم؟)

ما گفتیم که مرزهای مختلفی توسط متخصصان مختلف برای Web 3.0 ترسیم شده است.

بخش مشترکی که همه می توانند با آن موافق باشند مشکل اساسی است. اگر می‌خواهید وب 3.0 را تعریف کنید، به طور دقیق «اعتماد» یا «فقدان آن» را دنبال کنید.

چرخه های وب
تغییر از الیگارشی وب به دموکراسی وب

ما در حال حاضر یک سیستم پولی داریم. ما پایگاه های اطلاعاتی کارآمدی برای نگهداری سوابق داریم. ما انواع برنامه های کاربردی موفق برای بازی، دنیای مجازی، چت، جلسات، همکاری، هنر، ذخیره سازی ابری و محاسبات، صدا، ویدئو، موسیقی… هر چیزی که امروز در مورد پروژه های بلاک چین صحبت می کنیم، داریم. پس چرا به یک وب جدید نیاز داریم؟

بخش گمشده جزء اعتماد همه این سیستم ها است. همه چیز غیرمتمرکز نخواهد بود، بسیاری از صنایع می توانند به شیوه های فعلی خود ادامه دهند، و راه حل های ترکیبی زیادی در آینده وجود خواهد داشت. از این نظر، Web 2.0 با Web 3.0 همزیستی خواهد کرد، درست همانطور که ما هنوز از توابع اصلی Web 1.0 استفاده می کنیم. اما برای بسیاری از برنامه هایی که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند، ما به مدیریت یا سایر کاربران سیستم اعتماد نداریم.

مسئله این است که ما نیازی به اعتماد به کسی نداریم و در واقع بسیار کارآمدتر است. نرم افزار بدون نقطه کنترل مرکزی، اثبات های ریاضی که تراکنش ها را تأیید می کند، و شبکه ای که با مشارکت کنندگان مستقل در مکان های توزیع شده در سطح جهانی اجرا می شود قابل اعتماد هستند. مردم نیستند.

بنابراین بلاک چین چیست؟ برای درک بهتر ویدیوی زیر را بررسی کنید:https://www.youtube.com/embed/Y72Uq2C_lqs?feature=oembed

بلاک چین و سایر DLT ها (فناوری دفتر کل توزیع شده) مؤلفه اعتماد را فعال می کنند. یک نکته جانبی در اینجا، بلاک چین تنها یکی از انواع دفتر کل توزیع شده است. همه بلاک چین ها دفتر کل توزیع شده هستند، اما همه دفتر کل توزیع شده، بلاک چین نیستند. برای مثال، پروژه های DAG (Directed Acyclic Graph) DLT هایی هستند که به جای زنجیره ای از بلوک ها با یک نمودار کار می کنند.

اگر درست انجام شود، تمرکززدایی واقعی را می توان با DLT ها به دست آورد. DApps (برنامه غیرمتمرکز) ایجاد شده بر روی این سیستم ها می تواند سیستم های غیر قابل اعتماد، باز و شفاف ایجاد کند. با ارزش اقتصادی و حاکمیتی سکه ها یا توکن هایی که از سیستم پشتیبانی می کنند (و با توزیع و توکنومیک مناسب)، دنیای کاملا جدیدی امکان پذیر است.

ما فکر می کنیم این تغییر پارادایم مرز وب 3.0 خواهد بود.

برخی از برنامه های P2P (Peer-to-Peer) در دوران وب 1.0 وجود داشت که تلاش اولیه برای وب 3.0 همانطور که امروز در مورد آن صحبت می کنیم. به عنوان مثال، هنگامی که یک MP3 را از طریق Napster دانلود کردید یا یک فایل را از رایانه خود در یک شبکه تورنت آپلود کردید، بخشی از یک شبکه P2P بودید. اما برای گفتن “این وب 3.0 است”، استفاده از DLT های امن عمومی یا خصوصی مدرن پیش نیاز بهتری است.

ما بر این باوریم که بلاک چین، DLT، متاورس، NFT، بازی رمزنگاری و سایر مفاهیم مرتبط، همگی با پذیرش گسترده ترکیب می‌شوند و در آینده تحت عنوان «وب 3.0» در نظر گرفته می‌شوند. به همین دلیل است که تمرکز خود را از Web 2.0 به Web 3.0 در دفتر مرکزی Worth Of Web تغییر دادیم.

به عنوان مثال، یک پلت فرم ویدئویی را تصور کنید که توسط یک DAO (سازمان غیرمتمرکز خودمختار) اداره می شود، که عمدتاً متعلق به دارندگان توکن در سراسر جهان است، حداقل سانسور (قوانین جامعه برای محتوای غیرقانونی)، بدون برنامه، ایجاد برای کسب درآمد، “تماشا کنید تا کسب کنید. “. خوب خواهد بود، درست است؟ چنین پروژه هایی در حال حاضر وجود دارد، کار در حال انجام است، آنها باید مسائل فنی را در آینده حل کنند، اما برخی از آنها موفق خواهند شد.

گیمرهایی که بازی‌های سنتی را انجام می‌دهند، زمان، انرژی و دارایی‌های درون بازی را می‌خرند. اما آنها نمی توانند واقعاً مالک آن دارایی های درون بازی باشند. آنها هیچ پولی برای زمان خود در بازی یا دستاوردهای خود به دست نمی آورند. با این حال، بازی های کریپتو در حال حاضر با مکانیک های بازی برای کسب درآمد و NFT خود این موارد را تغییر می دهند.

اصناف بازی در حال ایجاد فرصت ها و ارتقای اقتصاد در مناطق روستایی برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی هستند. این اصناف محصولات اولیه وب 3.0 هستند. بازی کریپتو یک مدل اقتصادی جدید ایجاد می کند. مانند هر مدل اقتصادی جدید، بازار آزاد فرصت ها و نقاط از دست رفته را می بیند و این خلأ را پر می کند. کشورهایی مانند ویتنام از این بازار جدید در بخش توسعه بازی نیز استقبال می کنند. برخی از تجار فیلیپینی اکنون با پذیرش SLP (معجون عشق صاف، یکی از دو نشانه بازی Axie Infinity) به عنوان پرداخت راحت هستند.

DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) می تواند نسخه بعدی بسیاری از سازمان ها باشد. از شرکت های کوچک، موسسات خیریه، پروژه های منبع باز گرفته تا شرکت ها، موسسات و دولت ها. کشوری کوچک بدون رهبر را تصور کنید، شهروندان تصمیم گیرنده هستند. البته، نیاز به سطوحی از تخصص وجود دارد، شاید یک مدل ترکیبی با تکنوکراسی، الگوکراسی (استفاده از الگوریتم‌ها، هوش مصنوعی) و DAOهای فرعی. حداقل فساد، سیستم سریع و کارآمد، سوابق منصفانه، ایمن و قابل اعتماد. زمانی که قوانین و بوروکراسی موجود راهی برای برخورد قانونی با DAO ها پیدا کند (چه کسی شخص حقوقی مسئول و نمایندگی سازمان خواهد بود؟)، شاهد پذیرش روزافزون این مدل های مدیریتی خواهیم بود.

NFT ها (توکن های غیر قابل تعویض) در فضای هنر دیجیتال رایج شدند و مردم با شنیدن NFT به تصاویر پیکسلی فکر می کنند. تقریباً همه چیزهایی که می دانیم توکنیزه می شوند و در آینده چیزهای نشانه گذاری شده ای وجود خواهند داشت که قبلاً به هیچ شکل یا شکلی وجود نداشته اند. حتی در حال حاضر پروژه‌هایی مانند مالکیت کسری و جمع‌آوری اجاره با NFT شما برای املاک، ردیابی اشیاء دنیای واقعی از طریق زنجیره تامین و فراتر از آن و اتوماسیون فرآیندهای تجاری و حسابداری برای شی، یا خرید فروش انرژی به صورت توکن‌شده وجود دارد. برای خروجی اضافی پنل خورشیدی روی پشت بام خود فرم دهید. بله، این در مورد تصاویر پیکسلی نیست. این تصاویر زیبا فقط نسخه 0.0.1 برای توکن های قابل تعویض و غیر قابل تعویض هستند.

اینها کسری از نمونه های اولیه هستند. وب 3.0 و مکانیک های کاری غیرمتمرکز آن در حال تغییر زندگی هستند و این تازه آغاز راه است. تنها کاری که ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم این است که ذهن خود را باز کنیم و خود را در مورد امکانات بی پایان بیشتر آموزش دهیم. امکاناتی که می تواند حتی تولید ناخالص داخلی کشورها را افزایش دهد، نرخ بیکاری جوانان را به حداقل برساند، ناکارآمدی سیستم های کند فعلی را کاهش دهد و رفاه و رفاه مردم را افزایش دهد.

این در مورد برخی از سکه های میم و رویکرد “آنچه در وگاس اتفاق می افتد” نیست. فناوری اینجاست تا ما از آن استقبال کنیم. لطفا، طرف اشتباه نباشید. بر یادگیری بیشتر در مورد احتمالات تمرکز کنید.

طرف اشتباه چگونه به نظر می رسد؟ این ویدیو را بررسی کنید؛ نماینده برد شرمن (D-CA) در مورد ارزهای دیجیتال، بیت کوین، دوج کوین، همستر کوین، کوبرا کوین و منگوس کوین:https://www.youtube.com/embed/swhDhs3UUFw?feature=oembed

پیش بینی های فناوری شمشیرهای دولبه هستند. حتی رویاپردازان موفق اغلب با پیش‌بینی‌های خود یا زمان‌بندی فناوری اشتباه می‌کنند. اگر نقل قول های مربوط به برق، تلفن، اتومبیل، رادیو، تلویزیون، رایانه، اینترنت و غیره را از رویاپردازان مشهور در دوره مربوطه خود بررسی کنید، خواندن آن بسیار سرگرم کننده است.

بنابراین در بخش بعدی، اجازه دهید برخی از موانع اولیه برای پذیرش وب 3.0 را قبل از پیش‌بینی‌های فناوری بیشتر بررسی کنیم.

وب 4.0 (آینده)

چه چیزی می تواند وب 3.0 را با شکست مواجه کند؟ آیا نقطه ای وجود خواهد داشت که وب 4.0 را جستجو کنیم زیرا اکنون وب 3.0 در موقعیت وب 2.0 قرار دارد؟

همانطور که قبلاً گفتیم، انتقال از وب 2.0 به وب 3.0 یک تغییر اساسی با جنبه های فنی، جامعه شناختی و اقتصادی خواهد بود. بنابراین، بیایید به این جنبه‌ها بپردازیم تا حدس‌های درستی درباره مراحل اولیه پذیرش وب 3.0 داشته باشیم.

برای جنبه فنی همه چیز، اگرچه برخی مسائل مقیاس‌بندی آشکار وجود دارد، اما ما در مراحل اولیه فناوری هستیم. خلاق ترین ذهن ها در صنعت توسعه نرم افزار بر توسعه فضای وب 3.0 متمرکز شده اند. بسیاری از پروژه‌های بزرگ و تعداد بی‌شماری استارت‌آپ‌های جدید وجود دارند که در تلاش برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری هستند. دیر یا زود مسائل فنی یکی یکی حل می شود.

ما معتقدیم که جنبه های اقتصادی و جامعه شناختی مهم تر از جنبه فنی برای پذیرش خواهد بود. شرکت‌کنندگان با جیب‌های عمیق، دولت‌ها، مقررات و نسخه بعدی پول (ارزهای فیات دیجیتال) موانع در زندگی اقتصادی اولیه Web 3.0 هستند. بیایید با اثر جیب های عمیق شروع کنیم.

تمرکززدایی واقعی کلید موفقیت وب 3.0 است. نسخه های قبلی را در بالا مرور کردیم. هنگامی که نحوه توسعه وب تا کنون را تجزیه و تحلیل می کنید، می بینید که مانند یک آونگ در حال چرخش بود.

به عنوان یک دموکراسی آغاز شد. تمرکز قدرت با گذشت زمان افزایش یافت و ما شاهد تشنگی برای دموکراتیزه شدن نظام بودیم. وب 3.0 با امیدهای خوبی شروع می شود. مردم می خواهند آزادی بیشتری داشته باشند و مالکیت بیشتری بر وب داشته باشند. وب 3.0 با زیرساخت و پویایی خود می تواند این را به ما بدهد. می تواند آونگ را به سمت «دموکراسی وب» بازگرداند.

اگر «غیرمتمرکز» دوباره به ماسکی برای قدرت های متمرکز مرکزی تبدیل شود، برای وب 3.0 مشکل ساز خواهد شد. بحثی در مورد اینکه آیا VCها (سرمایه‌داران خطرپذیر) صاحب وب 3.0 هستند یا خیر وجود دارد. نمودارهای زیر را برای مشاهده تخصیص نشانه های اولیه برخی از پروژه ها بررسی کنید:

تخصیص های اولیه توکن
تخصیص اولیه توکن برای بلاک چین های عمومی

سرمایه گذاران در مراحل اولیه برای آینده یک پروژه حیاتی هستند. اگر تعداد کمی از VC ها دارای یک پای بزرگ باشند و سیستم قفلی برای توکن های آنها وجود نداشته باشد، می توانند به راحتی آن توکن ها را در اولین فرصت در اختیار عموم قرار دهند. اگر توزیع توکن منصفانه باشد، پس فروش رویدادها توسط چند شرکت کننده قیمت ها را خراب نمی کند و آینده یک پروژه درخشان را خراب نمی کند. علاوه بر این، اگر داشتن توکن یا سکه به شما قدرت رای دادن برای آینده یک پروژه می دهد، پس توزیع نامتعادل را نمی خواهید. به همین دلیل است که توزیع توکن برای اقتصاد، حاکمیت، امنیت و تمرکززدایی وب 3.0 حیاتی است.

قبل از اینکه در مورد دولت ها، مقررات و ارزهای فیات صحبت کنیم، اجازه دهید توصیه هایی را ارائه کنیم. اگر می‌خواهید نگاهی اجمالی به آینده‌ای «تاریک» داشته باشید، لطفاً فیلم In Time ، فیلم یا کتاب نوزده هشتاد و چهار و مجموعه Black Mirror را بررسی کنید. Ready Player One ( فیلم و کتاب ) درباره یک متاورس است که یک انجمن بازی‌های شرکتی شرور درون آن قرار دارد.

اگر اینها را تماشا کردید یا کتاب‌ها را خواندید، می‌توانید حدس بزنید که با این به کجا می‌رویم. آیا می توانید سیاستمداری را تصور کنید که قانون یک دولت بدون رهبر DAO را امضا کند؟ مثل مدینه فاضله گیک ها به نظر می رسد، درست است؟

بیایید مقاله را با CBDC ها (ارز دیجیتال بانک مرکزی) به پایان برسانیم.

CBDC ها ابزار نهایی برای کنترل جمعیت خواهند بود. امیدواریم آنطور که کارشناسان توصیف می کنند اجرا نشوند، اما ساده لوحانه است که فکر کنیم در نهایت برای مردم خوب خواهد بود.

آنها اساسا ارزهای فیات قابل برنامه ریزی با عرضه نامحدود هستند. ممکن است فکر کنید که ما از قبل پول دیجیتال داریم، اما این بار یک خط مستقیم به بانک مرکزی خود خواهید داشت. بدون نیاز به واسطه مانند بانک. ایده آل برای پیگیری هر حرکت شما. از آنجایی که منجر به جوامع بدون پول نقد می شود، گزینه دیگری نخواهید داشت.

بهترین بخش این است که با ویژگی هایی همراه خواهد بود زیرا قابل برنامه ریزی است. آن را به عنوان قرارداد هوشمند خود با دولت خود در نظر بگیرید. شما باید مالیات بپردازید، نیازی نیست، آنها می توانند به طور خودکار آن را کاهش دهند. پول می تواند مانند شیر منقضی شود، آن را خرج کند یا از دست بدهد. یک راه خوب برای تشویق به خرج کردن، درست است؟ بیایید اقتصاد را تحریک کنیم، شما می توانید از این X فقط برای خرید محصولات یا خدمات خاص استفاده کنید. اگر مانند چین نمره اجتماعی بدی داشته باشید چه؟

در اینجا یک مورد استفاده برای DLT ها وجود دارد. گفتن اینکه برای ما خوب است یا بد سخت است زیرا اگر دولت ها چنین کنترلی داشته باشند، آیا به مردم عادی اجازه می دهند آزادانه از سرمایه گذاری در زیرساخت های DLT بهره مند شوند؟

اکثر بانک های مرکزی احتمالا از دفتر کل خصوصی داخلی استفاده خواهند کرد. اگر کشورهای مختلف از دفتر کل مستقل استفاده می کنند، نیاز به قابلیت همکاری بین دفاتر وجود خواهد داشت. شاید آنها از برخی از نسخه های پیچیده شده CBDC خود استفاده کنند. نحوه عملکرد استیبل کوین ها بر روی DLT های مختلف یا توکن های پیچیده شده در دفترهای مختلف.

امکانات بی پایان است.. برای دولت ها. برنامه ریزی مرکزی برای استروئیدها تماشای اینکه چگونه CBDC ها را به عنوان بهترین چیز بعدی به بازار عرضه می کنند، جالب خواهد بود. آنها حتی می توانند راه “ایراداپ” را برای افزایش آگاهی انتخاب کنند، چرا که نه؟ خوک های بالا را به خاطر بسپار.

اکثر دولت ها مسیر مشابهی را دنبال خواهند کرد. ما در حال حاضر یک سیستم پولی وحشتناک داریم. CBDC ها می توانند آن را بسیار بدتر کنند. خوشبختانه، برخی از کشورها مانند السالوادور که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تبدیل کرد، شروع به انتخاب های مختلفی کردند.

شما چی فکر میکنید؟ با خیال راحت نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *